Şirket Tahvil Ve Bonoları

Şirket Tahvil ve Bonolarının Getiri ve Avantajları

Şirket Bonoları, şirketlerin finansman sağlamak aracılığı ile değişik vadelerde halka arz ederek ya da belli yatırımcı grubuna tahsisli olarak çıkardıkları borçlanma araçlarıdır.. Hazinenin çıkardığı tahvillere göre şirketle ilgili kredi riskini içermesinden dolayı daha yüksek getiri sağlarlar.


Şirket Tahvil ve Bonolarının Getiri ve Avantajları

Şirket bonoları ihraççı şirketin ödeme riskini taşımaktadır. Banka ve banka sahipliği olan şirketlerin ihraç ettiği bono-tahvillerde bu risk göreceli olarak düşük olabilmektedir. Faiz ve alım/satım karındaki vergi oranının (%10 stopaj), TL mevduat faizindeki gelir vergisi stopajından %5 daha düşük olması nedeni ile yatırımcılar vergi sonrası ek kazanç elde etmektedirler.

Değişken faizli tahvil/bonolara yatırım yapılması halinde piyasa faizinin yükselmesi ya da düşmesine paralel şirket tahvil/bonosunun faizi de aynı yönde hareket edeceğinden faiz riski alınmaz.

Şirket tahvil/bonoları diğer faizli enstrümanlara göre iyi getiriye sahip olması ile birlikte şirketlerin ödeyebilme riskinin iyi takip edilmesi gerekmektedir. Ayrıca alım-satım işlemlerinde uygun miktarla birlikte en iyi fiyatı bulmak zor olmaktadır. Bu konuda uzmanlaşmış kurumlar müşterilerine iyi hizmet verebilmektedirler. Portföy yönetim şirketleri ve piyasadaki bono işlemleri ile ilgili olan kurumlarla işbirliklerimizden dolayı size en iyi aracılık ve tavsiye hizmeti sunmaktayız. Özel sektör tahvillerinin neredeyse tamamına alış satış kotasyonu verme konusunda en iyi gayreti göstererek sizlere aktif olarak şirket tahvil/bonolarında yatırım danışmanlığı yapmaktayız.

Ayrıca ihraçlarda, hangi aracı kurumun ihracı yaptığından bağımsız olarak tüm şirket bono/tahvil ihraçlarında sizin adınıza talepte bulunmamız mümkündür. Bu şekilde her bono ihracı yapan kurumda hesap açmak zorunda kalmaz, tek kurumdaki tek hesabınız üzerinden farklı ihraççıların tahvil/bonolarında rahatlıkla işlem yapabilirsiniz.

Mevduata alternatif faizli yatırım aracı

Şirketlerin finansman sağlamak aracılığı ile değişik vadelerde halka arz ederek ya da belli yatırımcı grubuna tahsisli olarak çıkardıkları borçlanma araçları bireysel yatırımcılar tarafından da rahatlıkla alınabilir. Mevduata alternatif olan ve Hazinenin çıkardığı tahvillere göre daha yüksek getiri sağlayan bu tahvilleri incelemek için www.yatirimdirekt.com'u ziyaret edin.

Osmanlı Yatırım da Şirket Tahvil ve Bonolarında Ürün ve İşlem Avantajları

• Bono ve tahviller vade sonunda getirisini bilmek isteyen, istikrarlı getiri arayışında olan mevduat yatırımcılarına uygun ve alternatif yatırım araçlarıdır.
• Osmanlı Yatırım da hesap açarak e-şube de farklı vade ve ihraççılara ait şirket ve banka tahvillerinden kolayca alım satım yapabilirsiniz.
• E-şube de 7*24 bono alım satım işlemleri ücretsiz olarak yapılabilmektedir.
• Toplam portföyünüzün içerisinde bono portföyünüzü ayrı olarak takip edebilir ve ekstrenizi inceleyebilirsiniz.
• Bono portföyünüzü tek ekranda kar/zarar, maliyet ve tutar bilgileri ile detaylı inceler, gelecek dönemlerdeki nakit akışınızı görüntüleyebilirsiniz.

Eğer yatırımlarınız ABD Doları cinsinden ise o zaman Eurobond ları inceleyebilirsiniz.

http://yatirimdirekt.com/tahvil_bono/eurobond

 

News

Yardım

Sıkça Sorulan Sorular

Özel varlık yönetimi nedir? Bankaların özel bankacılık birimlerinden farkınız nedir?

Özel Varlık Yönetimi hizmeti nitelikli yatırımcılara mevcut piyasa koşulları çerçevesinde risk ve yatırım tercihleri dikkate alınarak optimum varlık dağılımı sunulması ve varlık gelişiminin bu paralelde takip edilmesi hizmetidir. Farkımız, müşterilerimizin finansal risk duyarlılığını ve beklentilerini göz önünde bulundurarak, kendi ürün ve hizmetlerimizin yanında sektördeki diğer kurumların da en iyi ürün ve hizmetlerini sunmamızdır.

Biz banka mıyız?

Osmanlı Özel, geniş yetkili aracı kurum olan Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bünyesinde bankalar nezdinde saklama hesapları üzerinden varlık yönetimi hizmeti veren iş birimidir.

Hesap açmak için minimum miktar nedir?

Hesap açmak için gerekli minimum tutar 1.000.000 TL’dir. Varlık büyüklüğüne göre portföy tutarı üzerinden yıllık olarak binde 3-5 arası varlık yönetimi ücreti alınmaktadır.

Ürünlerinizi mevduat getirisi ile karşılaştırabilir miyim?

Faiz ve faize dayalı ürünlerimizin getirileri yatırımcılara mevduat getirisi ile karşılaştırmalı olarak sunulmaktadır.

Özel varlık yöneticilerinizin farkı nedir?

Deneyim, eğitim, bilgi ve uzmanlık. Varlık yöneticilerimizin tüm konsantrasyonu ve yeteneği varlığınızın gelişimine yöneliktir. Tüm varlık yöneticilerimiz Sermaye Piyasasının öngördüğü Lisanslara sahiptir.

Güvencelerim nedir? Yatırım ürünlerim nerede duruyor?

Geniş yetkili halka açık bir aracı kurum olan Osmanlı Yatırım’da hesaplarınız Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) güvencesindedir. Varlık Yönetimi müşterilerinin hesapları Garanti Bankası ve Denizbank nezdindeki saklama hesaplarında açılır. Detaylı bilgi için tıklayınız.