ÖZEL EMİRLER

KAR AL/ZARAR DURDUR

Aldığınız hisse senedi veya vadeli işlem kontratından ne kadar kar elde etmek istiyorsunuz, zararınızı nerede kesmek istiyorsunuz. İster fiyat, ister oran ile belirleyebilirsiniz. Üstelik 30 güne kadar geçerli olabilir.


SÜRELİ EMİR

Almak istediğiniz veya portföyünüzdeki hisse veya vadeli kontrat için hedef alım ve satım seviyeleriniz var. Süreli Emir ile 30 gün boyunca fiyatınız takip edilir ve piyasa uygun olduğunda iletilir.

VE DİĞER ÖZEL EMİRLER…

ZİNCİR EMİR, ŞARTLI EMİR, HAREKETLİ ZARAR DURDUR, VADELİ STRATEJİ...Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ


PARÇALI EMİR

Alım ya da satım yapmak istiyorsanız, gün içi fiyat hareketlerinden etkilenmeden emrinizi eşit zaman aralıklarında göndererek fiyat ortalamalarına yakın fiyatları yakalayabilirsiniz.


SÜRELİ EMİR

Almak istediğiniz veya portföyünüzdeki hisse veya vadeli kontrat için hedef alım ve satım seviyeleriniz var. "Süreli Emir" ile 30 gün boyunca fiyatınız takip edilir ve piyasa uygun olduğunda iletilir.

VE DİĞER ÖZEL EMİRLER…

ZİNCİR EMİR, ŞARTLI EMİR, HAREKETLİ ZARAR DURDUR, VADELİ STRATEJİ...
Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

Hisse ve Vadeli İşlemlerde Özel Emirleri kullanmanız için nedenler
  • Kar al/zarar durdur emrinde zarar durdur ile piyasadaki ani düşüşlere karşı önleminizi alırken kar al fonksiyonu ile piyasa psikolojisinden bağımsız istikrarlı kar etme stratejinizi uygulayabilirsiniz.
  • Hareketli zarar durdur (İz süren stop emri) ile fiyat yukarı gittikçe zarar durdur seviyesi de yukarı yönlü olarak güncellenir. Bu emir, fiyat yatırımcı lehine hareket ettiği sürece yatırımcının kazancını koruması, eğer fiyat yön değiştirir ise yatırımcının belirlediği zarar oranı ile pozisyonun kapanması için dizayn edilmiştir. Oran yerine fiyat adımı ile de zarar durdur seviyesi belirlenebilir.
  • Süreli emir ile internete ya da e-şubeye girmediğiniz anlarda dahi 30 gün boyunca sizin adınıza piyasa takip edilerek emriniz piyasaya iletilir.
  • Parçalı emir ile gün boyunca oluşacak fiyat oynamalarından bağımsız olarak alım ya da satım emirlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belli bir süre boyunca eşit zaman aralıkları ile emir gönderimi ile ortalama fiyata yaklaşmış olursunuz.
  • Şartlı emir ile endeks veya hisse senedi fiyatlarını şart belirleyerek alım ya da satım emirlerinizi tetikleyebilirsiniz.
  • Zincir emir ile bir emrinizin gerçekleşmesine bağlı diğer emirlerinizi tetikleyebilirsiniz.
  • Zincir emrin tam tersi olarak bir emrin gerçekleşmesi ile diğer emrin iptalini sağlayabilirsiniz.
  • Vadeli strateji emri, aynı dayanak varlığa ait kontratlarda, farklı vadelerde, bir uzun bir kısa pozisyondan oluşur. İki kontrat arasındaki fiyat farkı, belirlediğiniz fiyat farkına ulaştığında işleminiz gerçekleşir. Bu emir ile ekran başında beklemeden ya da alış satış esnasında fiyatı kaçırmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle vade sonunda vade taşıma (roll) işlemleri için kullanılabileceği gibi piyasa beklentinize göre pozisyon almak için de kullanılabilir.

News

Yardım

Sıkça Sorulan Sorular

Osmanlı Yatırım ‘da E-şube hesabı nasıl açabilirim?

Hesap açılışı için gerekli sözleşme ve evrak listemiz için tıklayın. İsterseniz 444 1 730 çağrı merkezimiz de sizlere hesap açılış işlemleri için yardımcı olacaktır.

Hesaplarımız ne kadar güvencede?

1) MKK tarafından saklama güvencesi
2) Sermaye Piyasası Kanununca 237.643 TL tazmin sınırı
3) Halka açık şirket olmamızdan dolayı şeffaflık
4) Bankalarda saklama hizmeti olanağı
5) 3. Kişilere Para transferi yapılmaması ve tüm para hareketlerine dair sms bilgilendirme

Osmanlı Yatırım’da saklama ve güvence ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız..

Hesap açmak için hangi belgelere ihtiyacım var?

Hesap açmak için gerekli belgeler:
1.Nüfus cüzdanı (TC Kimlik no yazılı olmalı), ehliyet, pasaport vb. resmi kimlik belgesi fotokopisi,
2.İkamet belgesi veya adınıza kayıtlı ve adresinizi gösteren son 3 aylık döneme ait elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası gibi abonelik belgesi veya e-devlet nvi adres bilgilerinden alacağınız adres teyit belgesi,
3.Sözleşmeleri posta yoluyla ulaştırmanız durumunda, noterden alınmış imza beyannamesi veya imzayı teyit eden herhangi bir belge göndermeniz gereklidir.

İmza beyannamem yok, onu göndermeden hesap açabilir miyim?

Posta yolu ile gönderilen sözleşmelerde imza beyannamesi gönderilmesi zorunludur. İmza beyannamesi yerine noterden alınmış ve imzanızı teyit eden(araç alım satım belgesi gibi) veya üzerinde imzanızın bulunduğu ehliyet ya da pasaport fotokopisi yeterli olacaktır.

Başka bir aracı kurumdaki yatırım hesabımdan hisse senetlerimi hesabıma aktarabilir miyim?

Osmanlı Yatırım’da hesabınız açıldıktan sonra çalıştığınız aracı kurum veya bankaya bir talimat yazarak para ve menkul kıymet transferini gerçekleştirebilirsiniz. Osmanlı Yatırım’a para ve menkul kıymet transferleri için talimat formlarına ulaşmak için tıklayınız.

Osmanlı Yatırım ‘deki hesabıma nasıl para transferi yapabilirim?

Osmanlı Yatırım’da hesabınız açıldıktan sonra çalıştığınız aracı kurum veya bankaya bir talimat yazarak para transferini gerçekleştirebilirsiniz. Osmanlı Yatırım’a para ve menkul kıymet transferleri için gerekli talimat formlarına ulaşmak için tıklayınız..