VİOP’TA PAY VADELİ İŞLEMLER

VİOP’TA PAY VADELİ İŞLEMLER

40’a yakın hisse senedinin 4 ayrı vadede vadeli işlem kontratları Borsa İstanbul bünyesinde VİOP pazarında işlem görmektedir. İr sözleşme büyüklüğü 100 adet hisse senedine karşılık gelmekte olup 1:15 e varan kaldıraç etkisiyle işlem yapma imkanı sunar.


OSMANLI YATIRIM’DA PAY VADELİYE ÖZEL EKRANLAR

Tüm uygulamalarımızda hisse senedinin pay vadeli kontratları kolay bulunabilir ve emir ekranları basittir. Pay vadeli kontratlarının fiyat ve hacimlerini özel ekranlarda takip edebilirsiniz.

NEDEN SPOT YERİNE VADELİ

Daha az ilk yatırım ile hisse senedinin düşüşüne ve yükselişine karşı yatırım yapabilirsiniz. Yatırımınızın amacı korunma veya arbitraj olabilir.


OSMANLI YATIRIM’DA PAY VADELİYE ÖZEL ARAŞTIRMA ARAÇLARI

Hisse vadeli araştırma aracımız ücretsizdir. Hisse vadeli araştırma aracı ile teorik alış ve satış fiyatlarını otomatik hesaplayabilir ve piyasa fiyatına göre değerlendirebilirsiniz.


VİOP Nedir?

VİOP, Borsa İstanbul bünyesinde işlem gören vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin alım satımının gerçekleştiği Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nın kısa adıdır

NEDEN SPOT YERİNE VADELİ

Daha az ilk yatırım ile hisse senedinin düşüşüne ve yükselişine karşı yatırım yapabilirsiniz. Yatırımınızın amacı korunma veya arbitraj olabilir.

News

Yardım

Sıkça Sorulan Sorular

Osmanlı Yatırım ‘da E-şube hesabı nasıl açabilirim?

Hesap açılışı için gerekli sözleşme ve evrak listemiz için tıklayın. İsterseniz 444 1 730 çağrı merkezimiz de sizlere hesap açılış işlemleri için yardımcı olacaktır.

Hesaplarımız ne kadar güvencede?

1) MKK tarafından saklama güvencesi
2) Sermaye Piyasası Kanununca 237.643 TL tazmin sınırı
3) Halka açık şirket olmamızdan dolayı şeffaflık
4) Bankalarda saklama hizmeti olanağı
5) 3. Kişilere Para transferi yapılmaması ve tüm para hareketlerine dair sms bilgilendirme

Osmanlı Yatırım’da saklama ve güvence ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız..

Hesap açmak için hangi belgelere ihtiyacım var?

Hesap açmak için gerekli belgeler:
1.Nüfus cüzdanı (TC Kimlik no yazılı olmalı), ehliyet, pasaport vb. resmi kimlik belgesi fotokopisi,
2.İkamet belgesi veya adınıza kayıtlı ve adresinizi gösteren son 3 aylık döneme ait elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası gibi abonelik belgesi veya e-devlet nvi adres bilgilerinden alacağınız adres teyit belgesi,
3.Sözleşmeleri posta yoluyla ulaştırmanız durumunda, noterden alınmış imza beyannamesi veya imzayı teyit eden herhangi bir belge göndermeniz gereklidir.

İmza beyannamem yok, onu göndermeden hesap açabilir miyim?

Posta yolu ile gönderilen sözleşmelerde imza beyannamesi gönderilmesi zorunludur. İmza beyannamesi yerine noterden alınmış ve imzanızı teyit eden(araç alım satım belgesi gibi) veya üzerinde imzanızın bulunduğu ehliyet ya da pasaport fotokopisi yeterli olacaktır.

Başka bir aracı kurumdaki yatırım hesabımdan hisse senetlerimi hesabıma aktarabilir miyim?

Osmanlı Yatırım’da hesabınız açıldıktan sonra çalıştığınız aracı kurum veya bankaya bir talimat yazarak para ve menkul kıymet transferini gerçekleştirebilirsiniz. Osmanlı Yatırım’a para ve menkul kıymet transferleri için talimat formlarına ulaşmak için tıklayınız.

Osmanlı Yatırım ‘deki hesabıma nasıl para transferi yapabilirim?

Osmanlı Yatırım’da hesabınız açıldıktan sonra çalıştığınız aracı kurum veya bankaya bir talimat yazarak para transferini gerçekleştirebilirsiniz. Osmanlı Yatırım’a para ve menkul kıymet transferleri için gerekli talimat formlarına ulaşmak için tıklayınız..