Osmanlı Yatırım

Halka Arz

Halka arz nedir?

Halka arz: Hisse senetlerini satışa çıkardığını ilan eden bir şirketin tüm yatırımcılara hissedar olma yolunu açması faaliyetidir. Halka arz işlemi, şirketlerin ve bu şirketlerin sahip oldukları varlıkların küçük paylara bölünerek satışa çıkarılmasıdır.

Kalekim Yapı Kimyasalları Halka Arz Detayları:

Talep toplama, 13,75 – 14,75 TL fiyat aralığından gerçekleştirilecek olup 15.000.000 TL nominal değerli pay sermaye artırımı, 15.000.000 TL nominal değerli pay ortak satışı yoluyla olmak üzere toplam 30.000.000 TL nominal değerli payın halka arzı gerçekleşecektir. Ayrıca, halka arz edenlerin 4.500.000 TL nominal değerli payın ek satış hakkı kullanılırsa halka açıklık oranı %30,00’a ulaşacaktır.

Penta Teknoloji Halka Arz Detayları:

Talep toplama, 32.00TL - 38.00 TL fiyat aralığından gerçekleşecek olup 12.000.000 TL nominal değerli payların sermaye artırımı, 6.378.752 TL nominal değerli payların ortak satışı yoluyla olmak üzere toplamda 18.378.752 TL nominal değerli payın halka arzı gerçekleşecektir. Ayrıca halka arz edenlerin 2.756.809 TL nominal değerli payın ek satış hakkı kullanılırsa halka açıklık oranı %48,34'e ulaşacaktır.

Osmanlı yatırım’da halka arz avantajları
  • Hızlı hesap açılışı
  • Kolay halka arz talebi ve izleme
  • Nakit dışı varlıkları teminat olarak gösterme
  • Likit fonları teminat gösterme
  • Müşteri temsilcisi desteği

News

Yardım

Sıkça Sorulan Sorular

Osmanlı Yatırım ‘da E-şube hesabı nasıl açabilirim?

Hesap açılışı için gerekli sözleşme ve evrak listemiz için tıklayın. İsterseniz 444 1 730 çağrı merkezimiz de sizlere hesap açılış işlemleri için yardımcı olacaktır.

Hesaplarımız ne kadar güvencede?

1) MKK tarafından saklama güvencesi
2) Sermaye Piyasası Kanununca 237.643 TL tazmin sınırı
3) Halka açık şirket olmamızdan dolayı şeffaflık
4) Bankalarda saklama hizmeti olanağı
5) 3. Kişilere Para transferi yapılmaması ve tüm para hareketlerine dair sms bilgilendirme

Osmanlı Yatırım’da saklama ve güvence ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız..

Hesap açmak için hangi belgelere ihtiyacım var?

Hesap açmak için gerekli belgeler:
1.Nüfus cüzdanı (TC Kimlik no yazılı olmalı), ehliyet, pasaport vb. resmi kimlik belgesi fotokopisi,
2.İkamet belgesi veya adınıza kayıtlı ve adresinizi gösteren son 3 aylık döneme ait elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası gibi abonelik belgesi veya e-devlet nvi adres bilgilerinden alacağınız adres teyit belgesi,
3.Sözleşmeleri posta yoluyla ulaştırmanız durumunda, noterden alınmış imza beyannamesi veya imzayı teyit eden herhangi bir belge göndermeniz gereklidir.

İmza beyannamem yok, onu göndermeden hesap açabilir miyim?

Posta yolu ile gönderilen sözleşmelerde imza beyannamesi gönderilmesi zorunludur. İmza beyannamesi yerine noterden alınmış ve imzanızı teyit eden(araç alım satım belgesi gibi) veya üzerinde imzanızın bulunduğu ehliyet ya da pasaport fotokopisi yeterli olacaktır.

Başka bir aracı kurumdaki yatırım hesabımdan hisse senetlerimi hesabıma aktarabilir miyim?

Osmanlı Yatırım’da hesabınız açıldıktan sonra çalıştığınız aracı kurum veya bankaya bir talimat yazarak para ve menkul kıymet transferini gerçekleştirebilirsiniz. Osmanlı Yatırım’a para ve menkul kıymet transferleri için talimat formlarına ulaşmak için tıklayınız.

Osmanlı Yatırım ‘deki hesabıma nasıl para transferi yapabilirim?

Osmanlı Yatırım’da hesabınız açıldıktan sonra çalıştığınız aracı kurum veya bankaya bir talimat yazarak para transferini gerçekleştirebilirsiniz. Osmanlı Yatırım’a para ve menkul kıymet transferleri için gerekli talimat formlarına ulaşmak için tıklayınız..